Hírek
2019. Március 24. 14:04, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu
Új animációs sorozatot a rendőrség
A közlekedési balesetek megelőzősére, Kreszmenők címmel indít új animációs sorozatot a rendőrség - mondta az ORFK Közlekedésrendészeti Főosztály Balesetmegelőzési Osztályának megbízott vezetője az M1-en szombaton.
Berzai Zsolt rendőr alezredes hozzátette: a sorozat nem a szankcionálható kihágásokat taglalja, hanem inkább ajánlásokat tesz a mindenki számára biztonságos közlekedés érdekében.
Elmondta: az első rész a láthatósági mellény viseletének fontosságára hívja fel a figyelmet, míg a jövő héten megjelenő második epizód a kerékpáros fejvédő használatáról szól. A témákat indokolva azt mondta, évente átlagosan nyolcvan kerékpáros veszti életét Magyarország közutjain, ebből a legtöbb eset a láthatóság hiányával, illetve a baleset okozta komoly fejsérüléssel függ össze.
A sorozat hanganyaga a rádiókban is hallható lesz a következő hetekben - fűzte hozzá Berzai Zsolt.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
2026. Március 17. 07:04, kedd | Belföld
Választás 2026 - Orbán Viktor: a kormány "teljes szívvel áll Magyarország mellett"
2026. Március 16. 09:00, hétfő | Belföld
Március 15. - Sulyok Tamás: március 15-e a szabadság és a magyarság egységének az ünnepe
2026. Március 15. 18:18, vasárnap | Belföld
Március 15. - Magyar Péter: a hazánk a Nyugat része
A Deák térről induló rendszerváltó nemzeti menet teljesen megtöltötte az Andrássy utat, majd pedig a Hősök terét is.
