Városlista
2026. január 30, péntek - Martina

Hírek

2022. Március 13. 10:02, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Súlyosan megsérült a vasúti átjáróban egy szabálytalankodó autós

Súlyosan megsérült a vasúti átjáróban egy szabálytalankodó autós

Figyelmen kívül hagyta a vasúti átjáróban a tilos jelzését az 53 éves tárkányi lakos, aki súlyos sérülést okozott magának. A rendőrség most fejezte be az ügy vizsgálatát.

Az 53 éves férfi 2021. május 4-én Tárkány közelében egy vasúti átjáróhoz ért kocsijával és utasával. Az átjáró vasúti fénysorompóval volt biztosítva. A vezető azonban a figyelmetlensége miatt nem vette észre a piros jelzést és az átjáróba hajtott, majd összeütközött az éppen érkező vonattal.

A kocsi sofőrje a balesetben súlyos, míg utasa könnyebben sérült – közölte a rendőrség.

A rendőrök az 53 éves férfit később gyanúsítottként kihallgatták, ellene a közlekedés biztonsági elleni bűncselekmény miatt folytattak büntetőeljárást. A Tatabányai Rendőrkapitányság a nyomozás vizsgálati szakaszában a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és a keletkezett iratokat megküldte a Tatabányai Járási Ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 30. 07:05, péntek | Belföld

Lantos Csaba: minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben

Minden család részesül a 30 százalékos rezsikedvezményben, aki valamilyen vezetéken kapja az energiát - közölte Lantos Csaba energiaügyi miniszter csütörtökön a Kormányinfón.

2026. Január 30. 07:04, péntek | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: érkezik a hathavi fegyverpénz

A honvédelmi miniszter tájékoztatása szerint január utolsó munkanapján, január 30-án fizetik ki az arra jogosult katonáknak a hathavi illetményüknek megfelelő fegyverpénzt.

2026. Január 29. 07:46, csütörtök | Belföld

Közösen indul az országgyűlési választásokon a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja

Közös indulásról állapodott meg a Munkáspárt és a Szolidaritás Pártja a 2026-os országgyűlési választásokon - közölte utóbbi szervezet szerdán a honlapján.

2026. Január 29. 07:45, csütörtök | Belföld

Háborúellenes országjárást indít a Fidelitas

Nem a mi háborúnk! címmel háborúellenes országjárást indít a Fidelitas – jelentette be a Fidesz ifjúsági szervezetének elnöke szerdán Szegeden, a kampánysorozat első állomása előtt tartott sajtótájékoztatón.