Hírek
2020. Március 20. 05:00, péntek |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Sikerült hazahozni a Marokkóban rekedt magyarokat
Sikerült hazahozni Marokkóból azokat a magyar embereket, akik ott rekedtek a marokkói légtér lezárása miatt - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter csütörtöki Facebook-bejegyzésében.
A tárcavezető kifejtette: nemrég landolt a budapesti Liszt Ferenc-repülőtéren az a gép, amelynek fedélzetén összesen 142-en voltak, köztük 108 magyar állampolgár.
Felidézte: korábban azt mondták, 146-an ragadtak kint, de néhányan az Austrian Airlines járatával szerdán már el tudtak jönni.
Közölte: a 108 magyar állampolgár mellett öt szomszédos ország összesen 34 szintén ott rekedt állampolgárát is el tudták hozni, amiért az érintett országok köszönetet mondtak.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: ilyenkor nagyon fontos az együttműködés, hiszen biztosan lesz más olyan pontja a világnak, ahonnan más országok akciói keretében fognak hazahozni magyarokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 13. 15:00, péntek | Belföld
Március 28-án megnyílik a megújult Citadella
Március 28-án megnyílik a nagyközönség előtt a megújult Citadella a budapesti Gellért-hegyen. Az épületegyüttes ingyenesen látogatható belső közparkkal, kilátóteraszokkal és új szolgáltatásokkal várja az érdeklődőket
2026. Március 13. 10:00, péntek | Belföld
Czepek Gábor: várjuk Kijev válaszát
Véget értek a csütörtöki energetikai tárgyalások Kijevben; tizenhét ország volt kíváncsi a magyar álláspontra, arra, hogy mit gondolunk a Barátság kőolajvezetékről
2026. Március 12. 14:00, csütörtök | Belföld
Steiner Attila: a kormány vizsgálja az üzemanyag forgalmazók javaslatát
2026. Március 12. 12:00, csütörtök | Belföld
Rogán szerint nem akarják befolyásolni a magyar választást az oroszok
Szerinte kamu az egész.
