Hírek
2012. Szeptember 13. 20:51, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Róna Péter nem tud arról, hogy felmerült a neve az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként
Róna Péter közgazdász nem tud arról, hogy felmerült a neve az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként, és nem olvasta Botka László szegedi polgármester ezzel kapcsolatos interjúját sem, amely a Magyar Hírlap csütörtöki számában jelent meg.
A Somogy megyei Kisasszondon élő közgazdász ezt csütörtökön mondta az MTI-nek Kaposváron, ahol egy rendezvényen előadást tartott.
Az oxfordi egyetem professzorát azt követően kérdezte az MTI, hogy Botka László, az MSZP választmányának elnöke a Magyar Hírlapnak nyilatkozva azt mondta: a jövő ősz témája lesz, hogy Mesterházy Attila, Bajnai Gordon vagy akár Róna Péter közgazdász lesz-e a szocialisták és esetleges szövetségeseik kormányfőjelöltje.
Róna Péter ezzel kapcsolatban azt mondta: "nem hiszem, hogy ennek komolyabb háttere lenne, nem is hallottam róla". Ennek a felvetésnek nincs realitása - fogalmazott, hozzátéve: őt senki nem kereste meg a szocialista párt részéről, erről vele nem egyeztettek.
Az esetleges megkeresésre adandó válaszát firtató kérdésre közölte: ha megkeresnék, minden valószínűség szerint nemet mondana. "Persze nyitott vagyok mindenféle beszélgetésre, de nem látom ennek alapját" - jegyezte meg, hozzátéve: nincs is miről beszélni, mert senki, semmiféle szerepvállalással nem kereste meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 25. 13:00, szerda | Belföld
Az EU-ban 1,4 százalékkal nőtt az új autók eladása februárban
Az Európai Unióban éves összevetésben 1,4 százalékkal, 865 ezer 437-re nőtt az új autók eladása februárban - áll az európai autógyártók szakmai képviseleti szervezete, az ACEA honlapjára kedden fölkerült jelentésben.
2026. Március 25. 09:00, szerda | Belföld
31,5 milliárd forintos uniós támogatásból újulnak meg egészségügyi intézmények
Európai uniós támogatás segítségével 31,5 milliárd forintból újulnak meg egészségügyi intézmények
2026. Március 25. 08:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: egy ukránbarát kormány háborúba viszi az országot
2026. Március 25. 06:38, szerda | Belföld
Magasabb infláció és alacsonyabb gazdasági növekedés, mint amit vártak
Továbbra is indokolt az óvatos és türelmes monetáris politikai megközelítés, a geopolitikai feszültségekből fakadó inflációs kockázatok és a bizonytalan pénzügyi piaci környezet okán - mondta Varga Mihály.
