Hírek
2015. Október 21. 07:53, szerda |
Külföld
Forrás: MTI - fotó: illusztráció
Robbanószereket gyártó üzem robbant fel Kelet-Kínában
Kilenc embert nem találnak, miután szerda reggel felrobbant egy polgári hasznosítású robbanószereket gyártó üzem Kelet-Kínában, az első jelentések szerint a balesetnek két sérültje van.
A detonáció, amelynek okát még nem ismerik, a Santung tartományi Pingji megyében történt, a Tinpao vegyipari vállalkozás telephelyén - számolt be a Hszinhua hírügynökség. A cég 1958 óta foglalkozik robbanószerek gyártásával.
Kínában rendszeresek a halálos áldozatokkal járó, többnyire gondatlanság okozta üzemi, raktárépületi robbanások, tüzek. A múlt hónapban az északi Tiencsinben kapott lángra és robbant fel egy vegyianyagraktár, amely nem rendelkezett a szükséges engedélyekkel.
Augusztusban több mint 170 áldozata volt egy pusztító erejű robbanássorozatnak, amely ugyancsak Tiencsinben egy szintén vegyi anyagok raktáraként használt épületben keletkezett.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 06:57, kedd | Külföld
Trump a NATO jövőjét is megkérdőjelezte a Hormuzi-szoros miatt
Nyomást gyakorol szövetségeseire Donald Trump: az amerikai elnök szerint a NATO jövője is veszélybe kerülhet, ha a tagállamok nem támogatják az Egyesült Államok fellépését a Hormuzi-szoros térségében.
2026. Március 16. 12:00, hétfő | Külföld
Március 15. - Nicusor Dan: ez jó alkalom arra, hogy értékeljük a romániai magyarok hozzájárulását nemzetünk fejlődéséhez
Nicusor Dan államfő és Ilie Bolojan miniszterelnök is köszöntötte a romániai magyarokat a nemzeti ünnep alkalmából.
2026. Március 15. 12:00, vasárnap | Külföld
Donald Trump nemzetközi haditengerészeti együttműködést kezdeményez a Hormuzi-szoros biztonsága érdekében
Donald Trump amerikai elnök szombaton nemzetközi haditengerészeti együttműködést helyezett kilátásba a Hormuzi-szoros kereskedelmi forgalmának újraindítása érdekében.
