Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2020. December 02. 18:05, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: police.hu

Öt éve volt ilyen nagy migrációs nyomás a Csongrád-Csanád megyei határszakaszon

Öt éve volt ilyen nagy migrációs nyomás a Csongrád-Csanád megyei határszakaszon

2015 óta nem tapasztaltak a keddihez hasonló migrációs nyomást a Csongrád-Csanád megyei határszakaszon - tájékoztatta a megyei rendőr-főkapitányság sajtóreferense szerdán az MTI-t.

Várkonyi Gergely elmondta: 68 alkalommal tartoztattak föl a rendőrök és katonák egyedül vagy csoportban érkező határsértőket kedden Csongrád-Csanád megyében, a magyar-szerb határ közelében

Szeged, Ásotthalom, Röszke, Kübekháza, Deszk, Újszentiván, Klárafalva és Mórahalom közigazgatási területén, valamint a röszkei autópálya-határátkelőhelyen 24 óra alatt 267 határsértőt tartóztattak föl. Többségük a Tiszától keletre lépett illegálisan magyar területre.

Szerda hajnalban újabb nagyobb csoportok lépték át illegálisan a zöldhatárt, 2 óra után tizenöt, majd 5 óra előtt húsz határsértőt tartoztattak föl Deszk közelében.

A rendőrök őket is visszakísérik az ideiglenes biztonsági határzárhoz.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik