Városlista
2025. április 13, vasárnap - Ida

Hírek

2017. Július 11. 07:18, kedd | Külföld
Forrás: Járai Judit, az MTI tudósítója jelenti:

Óriási erdőtüzek pusztítanak az Egyesült Államokban és Kanadában

Óriási erdőtüzek pusztítanak az Egyesült Államok délnyugati partvidékén és Kanadában, miközben Coloradóban és Nevadában sikerült megfékezni a bozóttüzeket, Kaliforniában újabb területek állnak lángokban.

Kaliforniában a negyedik napja pusztító tüzek már több mint tizenegyezer hektárt tettek tönkre, s több mint tízezer embert kellett kimenekíteni.

Hétfőig az erdőtüzeknek csupán 15 százalékát sikerült eloltani. A kaliforniai kormányzói hivatalhoz tartozó tűzvédelmi hatóság jelentése szerint a nagy hőség és a szélsőségesen száraz talaj miatt még várhatón négy-öt napig nem sikerül úrrá lenni a helyzeten.

Kaliforniában sok helyütt 43-45 Celsius fokot mérnek, s bár a tavaszi nagy esőzések után Jerry Brown kormányzó áprilisban bejelentette, hogy az öt évig tartó száraz időszaknak hivatalosan vége, a vízkorlátozásra vonatkozó intézkedéseket nem vonta vissza.

Az Egyesült Államok északi határának másik oldalán, Kanadában, elsősorban Brit-Kolumbiában, aggasztó a helyzet. Egyidejűleg 230 helyen égnek az erdők és a házak, s több mint tízezer embert kellett evakuálni. A kanadai hatóságok - a hőség és a szárazság miatt - szintén nem számítanak arra, hogy hamar sikerül úrrá lenni a katasztrofális helyzeten.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld

Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese

2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld

Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében

Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.

2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld

Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve

Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.

2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld

Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban

Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.