Városlista
2025. március 11, kedd - Szilárd

Hírek

2024. December 16. 06:00, hétfő | Sport
Forrás: MTI

Női kézilabda Eb - Klujber, Győri-Lukács és Simon is az álomcsapatban

Női kézilabda Eb - Klujber, Győri-Lukács és Simon is az álomcsapatban

A harmadik helyért mérkőző magyar válogatottból Klujber Katrin, Győri-Lukács Viktória és Simon Petra került be a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű női kézilabda Európa-bajnokság álomcsapatába.

Az európai szövetség (EHF) vasárnap hozta nyilvánosságra a névsort, amelybe az elődöntőbe jutott válogatottokon kívül a szlovén és a montenegrói csapat delegált játékost a legjobbak közé

A bronzéremért a világbajnok és ötkarikás ezüstérmes franciákkal 15.15-től harcba szálló magyar csapat - kilenc kategóriából nyolcban - összesen kilenc jelölést kapott.

Ebből végül a két évvel ezelőtti kontinenstornán és a párizsi olimpián is All Star-tag - jobbátlövő Klujber Katrin, illetve a jobbszélső Győri-Lukács Viktória bizonyult legjobbnak a posztján.

A torna legjobb fiatal játékosa pedig Simon Petra lett, aki előző este vette át az EHF-től a 2024-es esztendő legjobb fiatal női kézilabdázóját illető elismerését.

A jelöltek listáját egy szakértői csoport állította össze: a tagok között volt például az egyaránt Bajnokok Ligája-győztes, a Ferencvárost erősítő Andrea Lekic és a korábban Győrben játszó Ana Gros, a Győri Audi ETO-t irányító Per Johansson, illetve az EHF két képviselője. Szavazni az EHF Home of Handball (a kézilabda otthona) elnevezésű telefonos applikációjában lehetett.

A torna legjobb játékosát a 18 órakor kezdődő dán-norvég finálé után nevezik meg.

A 16. női kézilabda Európa-bajnokság álomcsapata:

kapus: Anna Kristensen (Dánia)

balszélső: Emma Friis (Dánia)

balátlövő: Tjasa Stanko (Szlovénia)

irányító: Henny Reistad (Norvégia)

beálló: Tatjana Brnovic (Montenegró)

jobbátlövő: KLUJBER KATRIN

jobbszélső: GYŐRI-LUKÁCS VIKTÓRIA

legjobb fiatal játékos: SIMON PETRA

legjobb védőjátékos: Pauletta Foppa (Franciaország)

Címkék: kézilabda, Sport

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 11. 07:47, kedd | Sport

Nemzetek Ligája - Dárdai Bence és Tóth Alex először a keretben

Először kapott meghívást a magyar labdarúgó-válogatott keretébe a VfL Wolfsburgban futballozó Dárdai Bence és a ferencvárosi Tóth Alex.

2025. Március 11. 07:39, kedd | Sport

Szoboszlai Dominik: csak a Premier League- és a BL-serleg hiányzik

Saját bevallása szerint a Premier League- és a Bajnokok Ligája-serleg hiányzik a boldogságához Szoboszlai Dominiknak, a Liverpool válogatott labdarúgójának.

2025. Március 10. 11:11, hétfő | Sport

Nagy Ádám: Gyorsak voltunk és bármire lehetett volna esély…

Március első hétvégéjén rendezték a CEE RMC I. fordulóját Jesoloban, Olaszországban.

2025. Március 10. 07:41, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - Egygólos ferencvárosi siker Debrecenben

A címvédő Ferencváros 1-0-ra nyert a bennmaradásért küzdő Debrecen vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.