Hírek
2018. Szeptember 05. 07:28, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megáradt patak miatt mintegy száz ingatlant ürítenek ki Székesfehérváron
Az elmúlt napokban lehullott nagy mennyiségű csapadék hatására megáradt a Lugosi-árok Székesfehérvár Maroshegy városrészében, ezért mintegy száz ingatlant ürítettek ki kedd este
- közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n. A közlemény szerint a lakosságvédelmi intézkedés során a rendőrök a katasztrófavédelem munkatársaival közösen közel hatvan embert telepítettek ki ideiglenesen a Székely utcából, őket az egyik fehérvári kollégiumban helyezték el.
Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a patak még nem öntött ki, de a belvíz már a külterületen található, zártkerti ingatlanokat veszélyezteti.
A város hivatalos honlapján található járási helyi védelmi bizottsági határozat szerint felkérték az áramszolgáltatót, hogy a szükséges megelőző intézkedéseket tegye meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
