Hírek
2024. December 02. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Már megvásárolhatók a jövő évi autópálya-matricák
Idén is megvásárolhatók december 1-jétől a jövő évre érvényes éves országos és vármegyei autópálya-matricák - közölte a Nemzeti Útdíjfizetési Szolgáltató Zrt. (NÚSZ) vasárnap az MTI-vel.
A NÚSZ arra hívta fel a figyelmet, hogy az elővásárlásban megváltott autópálya-matricák 2025. január 1-jén 0 órától érvényesek, akkortól biztosítanak úthasználati jogosultságot 2026. január 31-én éjfélig. Ezek a matricák 2024. december 31-ig még nem használhatók.
Az útdíjfizetési szolgáltató emlékeztetett arra, hogy a 2024-re váltott éves, országos és vármegyei matricák 2025. január 31-én éjfélig érvényesek a hazai díjköteles gyorsforgalmi utakon.
Tájékoztatásuk szerint évről évre sok közlekedő él a decemberi elővásárlás lehetőségével, 2022-re 162 ezer, 2023-ra 187 ezer, a 2024-re pedig 183 ezer éves e-matrica talált gazdára a megelőző év decemberében.
Az elővásárlási időszakban elkelt matricáknak körülbelül 40 százaléka országos, 60 százaléka vármegyei érvényességű.
A vármegyei matricák közül a Pest, a Fejér és a Győr-Moson-Sopron vármegyére érvényesből fogy a legtöbb az elővásárlási időszakban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld
A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid
A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben
2026. Május 05. 13:00, kedd | Belföld
Tarr Zoltán: újra nyitva áll Európa a magyar fiatalok előtt
2026. Május 05. 11:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: szabad tudomány nélkül nincs szabad ország
2026. Május 05. 09:00, kedd | Belföld
Radnai Márk: Balásy Gyula próbálja felmenteni magát, de semmi sem lesz elfelejtve
Balásy Gyula a NER multimilliárdosa elcsukló hangon próbálja felmenteni magát
