Hírek
2018. December 21. 05:01, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Már lehet jelentkezni a szeptemberi felsőoktatási képzésekre
Csütörtökön indult a 2019. évi általános felsőoktatási felvételi eljárás, ekkortól február 15-ig lehet jelentkezni a szeptemberben induló alap- és mesterképzésekre, valamint felsőoktatási szakképzésekre
- közölte az Oktatási Hivatal az MTI-vel.Azt írták, hogy a felvételizők legfeljebb hat helyet jelölhetnek meg, hármat díjmentesen.
Az eljárás menetéről a hivatalos honlapon, a www.felvi.hu oldalon közzétett tájékoztatóban olvashatóak részletes információk, amelyek várhatóan január végéig frissülnek.
Jelentkezni kizárólag a www.felvi.hu honlapról elérhető E-felvételi rendszerben lehet.
A végleges jelentkezések rögzítésének határideje február 15., 24.00 óra.
A jelentkezéseket legkésőbb február 20., 24.00 óráig kell hitelesíteni Ügyfélkapun keresztül vagy az E-felvételi felületéről kinyomtatott és aláírt hitelesítő adatlap postára adásával.
Ingyenesen három, összesen hat képzésre lehet jelentkezni, és megjelölhető mind a hat képzés állami ösztöndíjas, valamint önköltséges formája is.
Meg kell határozni a képzések, formák sorrendjét, ugyanis minden jelentkező csupán egy helyre nyerhet felvételt: a megjelöltek közül az első olyanra, amelynél a pontszáma eléri vagy meghaladja a felvételi ponthatárt - hangsúlyozták.
Alap- és osztatlan képzésen, valamint felsőoktatási szakképzésen 500 pontos rendszer működik: a tanulmányi és érettségi pontok (maximum 400 pont) mellé különböző jogcímeken legfeljebb 100 többletpont kapható.
Mesterképzésen legfeljebb 100 pont szerezhető, a pontszámítás szabályait a felsőoktatási intézmények határozzák meg és teszik közzé a www.felvi.hu oldalon.
A jogszabályi minimális ponthatár változatlan: az alap- és osztatlan képzéseknél 280, felsőoktatási szakképzések esetében 240, mesterképzéseknél pedig 50 pont.
A ponthatárokat várhatóan július 24-én hirdetik ki - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 17. 14:00, kedd | Belföld
Szijjártó Péter szerint Brüsszel el akarja venni az olcsó orosz kőolajat Magyarországtól
2026. Március 17. 13:00, kedd | Belföld
NAV: hétfőn még kérhető az szja-bevallási tervezetek postázása
Hétfő éjfélig még kérhetik az szja-bevallás tervezetének postázását azok, akiknek nincs elektronikus elérhetősége.
2026. Március 17. 11:00, kedd | Belföld
EM: megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál
Hétfőtől megszűnt a kényelmi díj a mobilparkolásnál - hívta fel a figyelmet Solymár Károly Balázs, az Energiaügyi Minisztérium (EM) infokommunikációért felelős államtitkára a tárca Facebook-oldalán hétfőn.
