Városlista
2026. június 17, szerda - Laura

Hírek

2011. December 13. 07:33, kedd | Kék hírek
Forrás: mno.hu/MTI

Külföldön lopták, Szabolcsban bontották az autókat

Külföldön lopták, Szabolcsban bontották az autókat

Olaszországban, Ausztriában és Németországban lopott, nagy értékű gépkocsikat bontottak szét alkatrészként történő értékesítésre a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Rétközberencsen.

Az ügyben három magyar állampolgárt őrizetbe vettek, két ukrán és a lopásban közreműködő társaik felkutatására nyomozás indult.

Hajas Zoltán, a rendőrség nyírségi helyettes szóvivője hétfőn az MTI-vel közölte: eddig hat szétszedett Mercedes Sprinter és Vito típusú gépkocsi értékét tudták meghatározni a szakértők közel 23 millió forint összegben. További 11 jármű értékének megállapítása még tart, az alkatrészek értéke várhatóan meghaladja az 50 millió forintot. A százados tájékoztatása szerint az ügyben a kisvárdai rendőrkapitányság különösen nagy értékre elkövetett orgazdaság gyanújával indított nyomozást.

Az eddigi adatok szerint egy 44 éves, rétközberencsi, munkanélküli férfit még októberben keresett meg két – feltehetőleg – ukrán állampolgár azzal, hogy anyagi ellenszolgáltatásért biztosítson helyet az általuk odavitt kisteherautók elrejtéséhez, és működjön közre szétbontásuknál. A férfi a háza udvarán helyezte el a járműveket, amelyek közül a szétbontásuk ellenére tizenhetet már sikerült beazonosítani.

A nyomozók megállapították azt is, hogy a Mercedesek nagy részét Olaszországban, valamint Ausztriában és Németországban lopták el ismeretlenek. A helyettes szóvivő megemlítette: az ügyben az eljárást, tekintettel a hatásköri és illetékességi szabályokra, a Szabolcs megyei főkapitányság folytatja. A rétközberencsi férfi mellett őrizetbe vettek egy 28 éves székelyi és egy 40 éves kisvárdai férfit is, akik a szétbontott alkatrészek értékesítésében vettek részt.

A külföldi, feltehetőleg ukrán tolvajbanda felkutatására indított nyomozás még tart.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 16. 13:00, kedd | Kék hírek

Megöltek egy 85 éves nőt Budapesten, keresik az elkövetőt

Gyilkosság történt hétfőn éjszaka Budapesten, a Práter utcában, az áldozat egy 85 éves nő, az elkövetőt keresik - derül ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság közléséből, amelyet a police.hu oldalon hoztak nyilvánosságra.

2026. Június 08. 11:00, hétfő | Kék hírek

Második világháborús bomba került elő Gyulafirátóton

Második világháborús szovjet bomba került elő a Veszprémhez tartozó Gyulafirátóton, a Felső újsoron - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ügyelete vasárnap délután az MTI-vel.

2026. Június 01. 11:00, hétfő | Kék hírek

Magyar busz szenvedett balesetet Dél-Csehországban, többen megsérültek

Egy magyar rendszámú autóbusz és egy szlovák személyautó ütközött össze vasárnap délután Dél-Csehországban – közölte a cseh rendőrség.