Városlista
2026. május 1, péntek - Fülöp

Hírek

2012. Január 16. 13:33, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Idén kétszer is drágulhat a baromfi

Idén kétszer is drágulhat a baromfi

Húsvétig várhatóan kisebb mértékben, de több ütemben emelkedik a baromfitermékek ára - mondta a Napi Gazdaságnak Bárány László, a Baromfi Termék Tanács elnöke.

A drágulás érinti majd a pulykából készült árukat is, és termékenként eltérő lesz, így a csirkemellfilénél elérheti a 8-10, míg az olcsóbb termékek esetében a 3-5 százalékot. A drágulást a költségek növekedése mellett az élénk exportkereslet miatt járó szűkösebb árualap indokolja.

Az elmúlt évek nehéz gazdasági helyzete, valamint a takarmányok drágulása miatt számos termelő csökkentette az állományát, ezért jelenleg kismértékű áruhiány mutatkozik a nyugat-európai piacokon. Belföldre pedig a gyenge forint miatt már hónapok óta nem érkezik importbaromfi. A víziszárnyas-ágazat például ritka jó évet zárt, a termelés 80 százaléka exportra került és teljesen kiürültek év végre a készletek. A pulykaágazatban az export hatására idén nő a termelési kedv. A csirke esetében azonban nem várható, hogy jelentősen nőjön az állatállomány, ez egyelőre nem látszik a naposállat-telepítésekben, de a rendelésállományok alakulásában sem.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 13:00, péntek | Belföld

Lázár János: nagy vereséget szenvedtünk, nagy munka lesz a Fidesz megújítása

Nagy vereséget szenvedett a Fidesz-KDNP, az okokat világosan látják, de azok pontos megértése és kezelése nagy munka lesz, ahogyan a Fidesz megújítása is

2026. Május 01. 10:00, péntek | Belföld

Véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora

A Belügyminisztérium és az Igazságügyi Minisztérium vezetőjének bejelentésével véglegessé vált a leendő Tisza-kormány névsora csütörtökön.

2026. Május 01. 09:18, péntek | Belföld

Visszautalja a TISZA Wáberer György 100 milliós támogatását

Visszautalja a TISZA Párt Wáberer György nagyvállalkozó támogatását – erről írt közösségi oldalán Magyar Péter leendő miniszterelnök.

2026. Április 30. 11:00, csütörtök | Belföld

Telex - Orbán Viktor: liberális kormányzás és nemzeti ellenzék időszaka kezdődik

A választással a 16 évig tartó nemzeti kormányzás korszaka lezárult, egy új időszak, a liberális kormányzás és a nemzeti ellenzék időszaka kezdődik