Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2022. Június 17. 11:04, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu

Fiktív számlákat kiállító céghálózat tagjait tartóztatták le Tatabányán

Fiktív számlákat kiállító céghálózat tagjait tartóztatták le Tatabányán

Fiktív számlákat kiállító építőipari céghálózat hét tagját tartóztatták le Tatabányán; a gyanú szerint csaknem kétmilliárd forintos kárt okoztak

- közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség helyettes sajtószóvivője csütörtökön az MTI-vel. Borbély Veronika tájékoztatása szerint két férfi 2017-től működtette a céghálózatot. A valós gazdasági tevékenység nélküli, stróman ügyvezetők közreműködésével készült számlákat gazdasági társaságok használták fel, így a fizetendő áfát jogosulatlanul csökkentették.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal nyomozói több száz millió forint értékben foglaltak le ingatlanokat, gépjárműveket és pénzt.

A Tatabányai Járásbíróság határozata alapján letartóztatták a bűnszervezet két vezetőjét, a fiktív számlákat kibocsátó egyik cég képviselőjét, a legnagyobb összegű fiktív számlákat befogadó cég ügyvezetőjét, a pénz visszajuttatásában szerepet játszó egyik gyanúsítottat, valamint két irodai alkalmazottat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.