Hírek
2025. Április 02. 07:37, szerda |
Belföld
Forrás: Ügyészség
Az óvoda felrobbantásával fenyegetőzött
Közveszéllyel fenyegetés bűntette miatt az Esztergomi Járási Ügyészség bíróság elé állította az óvoda felrobbantásával fenyegetőző elkövetőt.
A bíróság a nőt 1 év 4 hónap - végrehajtásában 3 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre ítélte.
A tényállás szerint a nő gyermeke egy dorogi óvodába jár. Az elkövető internetes közösségi csoportban többször tett közzé bejegyzést, amelyben nemtetszését fejezte ki az óvónőkkel szemben. Emiatt az óvoda kétszer küldött jelzést a gyermekjóléti szolgálatnak, és a nőt kitiltották az óvodából. Egy újabb jelzést követően a családsegítő 2025. február 19-én telefonon kapcsolatba lépett a nővel, aki többször kijelentette, hogy bemegy az óvodába, megöli gyermeke óvónőjét, az óvodát felrobbantja, majd magát is megöli.
A robbantással történő fenyegetés miatt az óvodában a rendőrség bombakutatást végzett.
Az Esztergomi Járási Ügyészség gyorsított eljárásban bíróság elé állította a nőt, akit az Esztergomi Járásbíróság 1 év 4 hónap - végrehajtásában 3 évre felfüggesztett - börtönbüntetésre, valamint 450.000 forint pénzbüntetésre ítélt.
Az ítélet jogerőssé vált.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 09. 06:36, kedd | Belföld
Erdogan: kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat
Kiemelt stratégiai partnerség szintjére emeltük a török-magyar kapcsolatokat - jelentette ki a török köztársasági elnök hétfőn Isztambulban.
2025. December 09. 06:35, kedd | Belföld
Hegyi Zsolt: 2029-ig teljesen megújul a szentendrei HÉV
Hegyi Zsolt: 300 milliárd forintból teljesen megújul a szentendrei HÉV
2025. December 09. 06:33, kedd | Belföld
Orbán Viktor szerint a migráció kérdése fontos lesz az áprilisi választáson
2025. December 08. 07:48, hétfő | Belföld
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a héten is
Folytatódik az átlagosnál enyhébb időjárás a jövő héten is, de marad a borult, párás, gyakran ködös idő, néhol szitálás is várható.
