Hírek
2021. Október 07. 14:04, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti - illusztráció: mti
Az idősotthonokban élők csaknem 96 százalékának megfelelő az antitestszintje
A fővárosi idősotthonokban élők 95,8 százalékának megfelelő a koronavírussal szembeni antitestszintje - írták a Budapest Városháza Facebook-oldalán szerdán.
Közölték, a fővárosi önkormányzat az idősellátó bentlakásos intézményeiben végzett felmérést a lakók és az ott dolgozók koronavírussal szembeni védettségének egyik fontos alkotóeleméről az IgG antitestszint meghatározásával.
Az ellátottak közül a vizsgált 1002 ember 95,81 százaléka, a munkavállalók közül a vizsgált 503 ember 97,6 százaléka rendelkezik a védettséghez szükséges antitestszinttel - tudatták.
Mint írták, az adatgyűjtés lehetővé tette a két és a három oltással rendelkezők ellenanyagszintjének célzott vizsgálatát is. Ennek alapján két oltás után az ellátottak 93,42 százaléka, a harmadik oltással is rendelkezőknek pedig a 99,24 százaléka bír a védettséghez szükséges antitestszinttel.
A munkavállalók esetében a kétszeresen oltottak 99,02 százalékának van a védettséghez szükséges antitestszintje, a három oltással rendelkezőknél pedig 100 százalék ez az arány - olvasható a bejegyzésben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 22. 16:00, vasárnap | Belföld
Szijjártó Péter: a lengyel kormányfőnek is el kellene jönnie Budapestre még április 12. előtt
2026. Március 22. 15:00, vasárnap | Belföld
Az Otthon Start Programban már 30 ezernél több hitelfolyósítás történt
Az Otthon Start Program dinamikusan növekszik, és mára meghaladta a 30 ezret a folyósított hitelszerződések száma - mondta a Kulturális és Innovációs Minisztérium (KIM) vezetője szombaton Gödöllőn.
2026. Március 22. 11:00, vasárnap | Belföld
Magyarországra leselkedő veszélyekről beszélt Orbán Viktor
Négy nagy veszéllyel kell szembenéznie Magyarországnak már a következő hónapokban, ezért ne a kockázat, hanem a biztos választás mellett szavazzunk április 12-én - hívta fel a figyelmet a miniszterelnök.
