Városlista
2026. augusztus 1, szombat - Boglárka

Hírek

2012. Február 23. 14:03, csütörtök | Belföld
Forrás: OrientPress

A tejtermékek közül a nyers tej okozza a legtöbb megbetegedést

A tejtermékek közül a nyers tej okozza a legtöbb megbetegedést

A legtöbben a pasztőrözetlen tejet tartják számon a legegészségesebb terméknek.

Ugyanakkor egy tanulmány rámutatott, hogy az 150 százalékkal nagyobb eséllyel okoz élelmiszer-eredetű megbetegedést, mint a pasztőrözött tejek és tizenháromszor több a kórházban megfordulók aránya is.

A tejtermékekkel kapcsolatos megbetegedések 60 százaléka a pasztőrözetlen tejek fogyasztására, míg 39 százalékuk a pasztőrözöttekre vezethető vissza. „Ez elég megdöbbentő adat, ha figyelembe vesszük, hogy az Egyesült Államok tejfogyasztásának nem több, mint egy százaléka nyers eredetű” - mondta Barbara Mahon, a CDC (amerikai Járványvédelmi és Megelőzési Központ) emésztőszervi betegségekkel foglalkozó osztályának igazgatóhelyettese.

Azt is megállapították, hogy ahol legálisan árusították a nyers tejet, ott kétszer annyi volt az általa okozott megbetegedés, mint ahol illegális volt azok terjesztése. A pasztőrözetlen tej támogatói ugyanakkor azt mondják, az számos betegség ellen véd.

A pasztőrözetlen tejtől megbetegedettek 60 százaléka 20 évnél fiatalabb volt, míg a pasztőrözött tejek által terjesztett járványok ennek a korosztálynak csupán a 23 százalékát támadták meg - írja a yourlife.usatoday.com.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 01. 08:16, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: évtizedek óta nem látott mértékű energetikai beruházások indulnak

Évtizedek óta nem látott mértékű beruházások indulnak a megújuló energia területén - közölte a paksi atomerőműben tartott pénteki sajtótájékoztatón Magyar Péter miniszerelnök.

2026. Augusztus 01. 08:15, szombat | Belföld

Hőség - Fidesz: a Tisza-kormány nem készült fel az energiakrízisre

2026. Augusztus 01. 07:00, szombat | Belföld

Paks - Magyar Péter: kedden vagy szerdán állítják le a paksi atomerőmű utolsó blokkját

Kedden vagy szerdán lehet olyan alacsony a Duna vízszintje, hogy a paksi atomerőmű utolsó, még üzemelő blokkját is teljesen le kell kapcsolni - mondta Magyar Péter miniszterelnök pénteken Pakson.

2026. Július 31. 15:00, péntek | Belföld

Kétszeresére növelik a horvát-magyar gázvezeték-kapacitást

Megállapodott a horvát Plinacro és a magyar Földgázszállító Zrt. (FGSZ) a horvát-magyar földgáz-összeköttetés kapacitásának növeléséről - közölte csütörtökön a horvát földgázszállító rendszerüzemeltető.