Városlista
2024. május 19, vasárnap - Ivó, Milán

Hírek

2018. Április 29. 15:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

A legtöbb élelmiszert igazolatlan eredet, vagy átcímkézés miatt foglalják le

A legtöbb élelmiszert igazolatlan eredet, vagy átcímkézés miatt foglalják le

Egy nemzetközi akció tapasztalata szerint Magyarországon leginkább az élelmiszerek igazolatlan eredete, illetve átcímkézés miatt foglalnak le árut a vám- és pénzügyőrök.

Leopold Róbert a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) vám- és jövedéki szóvivője az M1 aktuális csatorna szombat esti műsorában azt mondta, eddig ebben az évben 7 ezer liter alkoholt és 105 tonna élelmiszert foglaltak le, az áru mennyisége azonban évről évre változik.

Felhívta a figyelmet arra, hogy ezek a termékek bizonytalan eredetűek, nem tudni, hogy mivel kezelték őket. Az átcímkézéssel jellemzően a szavatossági idő lejártát akarják eltüntetni, ezért a komoly egészségkárosító hatásuk lehet.

Elmondta még, hogy az OPSON nevű nemzetközi akcióban világszerte 65 ország vett részt, a razziát az Europol kontrollálja az unión belül, Magyarországon a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, valamint a hamisítás elleni szervezet is közre működik.

Ezek érdekelhetnek még

2024. Május 18. 16:00, szombat | Belföld

Baleset-tűz

Meghalt egy ember egy dombóvári háztűzben

2024. Május 17. 19:25, péntek | Belföld

Gyorsabb mobilinternet öt nagyvárosban a Vodafone folyamatos hálózatfejlesztésének köszönhetően

A szolgáltató országos hálózatfejlesztési programja újabb mérföldkőhöz érkezett.

2024. Május 17. 18:41, péntek | Belföld

GVH: számos ponton módosít a Viber hatósági eljárás miatt

Számos ponton módosít a Viber internetalapú üzenetküldő szolgáltatás a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárásának köszönhetően - közölte a hatóság pénteken az MTI-vel

2024. Május 17. 14:40, péntek | Belföld

KSH: a benzin 12, a dízel 1 forinttal olcsóbb a szomszédos országok átlagánál

Az EU Weekly Oil Bulletin legfrissebb adatai alapján Magyarországon a 95-ös oktánszámú motorbenzin átlagára 609 forint volt, ami megegyezik a régiós átlagértékkel. A szomszédos országokban az átlagár 621 forint volt.